Automatikus bejelentkezés
belépés

Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola

Pécs
7600 Batthyány utca 1-3.

e-mail: info@pollack.hu
telefon: 72/513-680

Weboldal: http://www.pollack.hu

Cégleírás:
A Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium a város egyik legrégebbi és mégis új iskolája. Elődje 1943 szeptember 11-én nyílt meg, mint Pécsi Felső Építőipari Iskola.
1950-ben a Janus Pannonius és a Székesfehérvár (ma Vörösmarty) utcatalálkozásánál álló épületbe költözött, azóta itt már több, mint 7000 tanuló érettségizett és képesítőzött. Felvételi hatásköre kiterjedt Pécs-Barany mellett Tolna és Somogy megyékre, de bőven voltak zalai és Bács-Kiskun megyei tanulók is.
Az iskola nagy korszaka a hatvanas évekre tehető, amikor az országos szakmai versenyeken csak ?pollackos" diák volt első. A 70-es évek jelentősen átalakították a képzés struktúráját, a szakközépiskola magas- és mélyépítő tagozatokkal működött tovább, és a Pollack Mihály Műszaki Főiskola műszaki tanárképzésének gyakorló iskolája lett.
1997-ben az iskola lett a jogutódja az addig önálló 506. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézetnek, amely az építőipari szakmunkásképzés pécsi alapintézménye volt. Az 506-os története 1952-ben kezdődött. Kezdetben tíz hónapos, végül két éves volt a tanulmányi idő. Elsősorban kőműveseket, festőket és ácsokat oktattak, de a Zsolnay Gyár szakmunkás utánpótlását is az iskola adta néhány szakterületen.
Az évek múlásával a szakmunkásképzéssel szemben támasztott mennyiségi és minőségi követelmények megnőttek. Újabb és újabb szakmák oktatása kezdődött el; az iskola kiemelkedő tanárai, szakoktatói és tanulói révén sikeresen helytállt az országos szakmai versenyeken. Épített környezetünk volt tanulóinak keze munkáját dicséri.
Az ?alapintézmény" újabb szerkezeti változására 1999-ben került sor, amikor a Hevesy György Műszaki Szakközépiskola két tagozata (a földmérő és a vegyész) környezetvédő szakokkal az iskola része lett. A Hevesy 1962-ben alakult meg Vegyipari Gépészeti Technikum néven a Rókus utcában. A gyorsan változó társadalmi igényeknek megfelelően 1979 és 1987 között atom-gépész-, 1987 és 1992 között bányagépész-képzés is folyt. 1991-ben került át a földmérő szakközépiskola a Babits Gimnázium és Szakközépiskolából, 1992-ben pedig újabb szakok alakították az intézmény arculatát: vezérlés-számítástechnikai és környezetvédelmi technikus szakok. 1993. március 19-én vette fel az iskola Hevesy György Nobel-díjas kémikus nevét. A szakma szeretetét és ápolását a tanulmányi versenyeken elért szép helyezések bizonyítják, de itt van az Irinyi János Kémiaverseny megyei döntője is.
Az integrációk következtében szükségessé vált az új név felvétele. A Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola jelenleg három iskolaépületben működik, és van egy nagyszerűen felszerelt kollégiuma is a Jókai utcában. 1050 tanuló és majd 100 tanár végzi itt a munkáját. A müncheni Hanns Seidel Alapítvánnyal együttműködve a duális képzés lehetséges formáit próbálja ki. Testvériskolai kapcsolata van a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceummal és az erdingi, nördlingeni szakképző iskolákkal.
Az iskola Dél-Dunántúl legnagyobb építőipari képzőközpontja. Speciális kínálata: építőipari, földmérő, környezetvédelmi vegyész szakközépiskolai képzés, valamint szakiskolai oktatás kőműves, festő-mázoló, ács-állványozó stb. szakmákban. A Batthyány utcában elkészült a szakiskola épületrésze, a tanműhely és a laboratórium. 2003-ban elkészült a szakközépiskolai szárny is, így most már az egész iskola egy épületbe került. Remélhetően sor kerül a folytatásra a tornacsarnok megépítésére is.
Bővebb információért kérem kattintson weboldalunkra!

Kulcsszavak: építőipari képzés , felnőttképzés , iskola , kollégium , környezetvédelmi technikus képzés , középiskola , magasépítő technikus képzés , OKJ szakképzés , oktatás , szakiskola , szakképzés , szakközépiskola , szakmunkásképzés

Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola fotók