Automatikus bejelentkezés
belépés

Magyar Képzőművészeti Egyetem

Budapest
1062 Andrássy út 69-71.

telefon: 342-1738
e-mail: info@mke.hu
fax: 342-1563

Weboldal: http://www.mke.hu

Cégleírás:
A Magyar Képzőművészeti Egyetem küldetése, hogy a művészeti hivatását választó hallgatóknak elősegítse a művészeti ismeretek elsajátítását és egyéniségük szabad fejlődését.

A Magyar Képzőművészeti Egyetemen nyolc szakon folyik egyetemi szintű nappali képzés.

Festő szak
A képzés célja: Sajátos ismeretanyag átadása, mely lehetővé teszi, hogy a hallgató tanulmányai végeztével, a festészeti ismeretek és az önkifejezés készségének birtokában, festőművészi tevékenységet folytathasson.
A képzés során fokozatosan megismerkedik a hallgató az egyetemes festészet történetével és elméletével, kifejezési eszközeivel és lehetőségeivel, a felhasználható anyagokkal és technikákkal. Az oktatás segíti a szuverén látásmód és a sajátos szemlélet kialakítását, az összehasonlító, rendszerező kritikai érzék és az önálló ítélőképesség megalapozását.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:festőművész

Szobrász szak
A képzés célja: A szobrászatról szóló ismeretek legmagasabb szintű átadása, amely lehetővé teszi, hogy a hallgató tanulmányai végeztével a plasztikai ismeret és az önkifejezés készségének birtokában szobrászművészi tevékenységet folytathasson.
A képzés során fokozatosan megismerkedik a hallgató a szobrászat kifejezési eszközeivel és lehetőségeivel, a felhasználható anyagokkal és technikákkal.
Segíti az oktatás a szuverén látásmód, a sajátos szemlélet kialakítását, a kritikai érzék és az önálló ítélőképesség megalapozását.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:szobrászművész

Képgrafika szak
A képzés célja: Sajátos grafikusművész képzés, mely a rajzi alapozásra épül. Olyan művészek képzése, akik számára a grafikai műfajok jelentik a legfőbb kifejezési formát, autonóm, alkalmazott, valamint sokszorosító grafikai műfajokban. A művészeti hagyományokban és a kortárs művészetben tájékozott, szakmailag felkészült, fejlett esztétikai érzékkel és sajátos szuggesztív művészeti arculattal rendelkező művészek kibocsátása a cél.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:képgrafikus művész

Tervezőgrafika szak
A tervezőgrafikai képzés célja olyan -kreatív alkotói pályára alkalmas- művészek nevelése, akik egyéni alkotói ambícióik mellett egyben technikai és esztétikai szakemberként alkalmasak a vizuális kommunikáció területén felmerülő feladatok -plakáttervezés, arculattervezés, tipográfia, kiadványtervezés, honlaptervezés, illusztráció, alkalmazott fotográfia- sikeres és felelősségteljes megoldására. A tervezőgrafika sokféle és sokrétű részterületein való jártasság megszerzése alapvető szempont. A fő területek -amelyek a képzés során kiemelt figyelmet kapnak- az általános és az egyén alkotói szempontjait integráló képalkotási megoldások, valamint a mindezt kiegészítő részterületek és ezek tematikus, elméleti és gyakorlati tárgyalása.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:tervezőgrafikus művész

Restaurátor szak
Restaurálás gyakorlatának és elméletének az adott kor tudásszintjének megfelelő ismeretek elsajátítása. Nemcsak a korszerű restaurálás manuális feladatainak teljesítése a cél, hanem a szakma művészi és etikai követelményeinek tudatosítása és kifejlesztése. Művészeti alapképzés keretében a cél a művészi adottságok továbbfejlesztése, a későbbi szakirányú képzés megalapozása érdekében. Ez időszak keretében a rajzi és festési gyakorlat segítségével az ábrázolás és megjelenítés a kompozíció ismérveinek elsajátításán túl a másolási gyakorlattal az adott technika és stílus megismerése a kitűzött feladat.
A képzés további szakaszában a választott szaknak megfelelő egyedi feladatok elvégzése, melynek teljesítése kapcsán kívánatos a hallgató etikai hozzáállásának és a műtárggyal szembeni egyéni felelősségének tudatosítása és igazolása.
Olyan szakemberek képzése, akik szakma gyakorlásán túl továbbfejlesztésének is letéteményesei.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:restaurátor művész

Intermédia szak
A képzés célja: A hallgató önálló alkotói egyéniségének sajátosságait felismerve legyen képes aktív, kreatív jelenlétre az információs társadalonm kulturális szféráiban. Sajátítsa el a művészi kifejezés különböző technikáinak, eszközeinek, módszereinek, funkcióinak együttlátását, s ezen belül egy vagy több tradicionális képzőművészeti eljárás művészileg értékelhető gyakorlati alkalmazását.
Ismerje és képzőművészeti kontextusban tudja használni az új, technikai médiumokat (fotó, film, videó, kompjuter) nem pusztán kezelői, hanem alkotói szinten. Az egyetemes és magyar kultúra történetének megismerése, különösképpen a múlt századi művészeti-tudományos változások következményei nyomán adódó kérdések lényegének, gyökereinek megértése alapvető követelmény. Legyen képes ismeretei átadására előadói-, gyakorlatvezetői-, publicisztikai szinten, illetve tevékenysége lényegének megfogalmazására.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:médiaművész

Látványtervező szak
A képzés célja: Látványtervezők képzése, akik közös műalkotásban vesznek részt, a hagyományos színházi, filmes, TV-s, bábos és ezek rohamosan átformálódó, új műfajokat is létrehozó teamjeiben. Az egyetemes emberi és a nemzeti kultúra gondolati és intuitív megismertetésével az értékekre nyitott szuverén alkotóművészek nevelése a cél.
A mesterség eszközeinek, módszereinek a művészi alkotófolyamatnak elsajátítása révén, az életszerűség és a megalapozott műveltség folytonos szem előtt tartásával a színházi, a mozgóképes, elektronikus, a bábos és más, a látványt magábafoglaló művészcsoport egyenrangú, önálló tagjaként alkotó szuverén művészek nevelése.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:látványtervező művész

Vizuális nevelőtanár szak
A képzés célja: Az egyetemes és magyar vizuális kultúrát teremtő és közvetítő hivatásra felkészítsen, integrálja azokat az ismereteket, amelyeket a hallgatók szakmai és elméleti munkájuk során szereztek. Képesek legyenek a fentiek szakszerű és hivatásszerű átadására, a tantervi követelményeknek megfelelően minden általános-, közép- és felsőfokú intézményben, valamint a vizuális közművelésben. A képzés hangsúlyozott célja az alktotói személyiség átmentése és kimunkálása a művész pedagógus jelöltekbe.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:Vizuális nevelőtanár a szakirány megjelölésével

Kulcsszavak: anatómia , doktor iskola , egyetem , egyetem és főiskola , festő tanszék , grafika , grafika tanszék , intermédia , képzőművészet , képzőművészet elmélet , könyvtár , látványtervezés oktatás , látványtervező , művészet elméleti tanszék , művészettörténet , nyelvi lektorátus , oktatás , restaurátor , szobrász képzés , szobrász tanszék , szobrászat oktatás , tanárképző tanszék , tervezőgrafika

Magyar Képzőművészeti Egyetem fotók

Magyar Képzőművészeti Egyetem