Automatikus bejelentkezés
belépés

Fertőszéplak Polgármesteri Hivatala

Fertőszéplak
9436 Petőfi u. 4

telefon: 99/ 537 160
e-mail: pmhivatal@fertoszeplak.hu
fax: 99/ 537 161

Weboldal: http://www.aplusnet.hu/~fertoszeplak/

Cégleírás:
Az első legrégibb oklevél, amely a falu nevét Siplak néven említi 1250. február 16-án keletkezett, amelyben Osl Miklós birtokrészeit, így Széplakot is öt részre felosztják. Majd ezt követi egy 1261-ben íródott oklevél, amit a győri káptalan előtt hitelesítenek, amely Széplak hatodrészének elzálogosítását rögzíti.
Fertőszéplak a Kisalföld és az Alpok keleti nyúlványának találkozási helyén települt. Szomszéd települései: kelet felé Fertőd (az egykori Eszterháza , délkeletre Fertőszentmiklós, nyugatra Hegykő. A falutól északra a Fertő-tó víze csillog. A rómaiak Pannónia meghódítása révén e területet is birtokba vették Plinius római író e vidéket DESERTA BOIORUM-nak nevezte. E korból egy szép emléke is van Széplaknak. A plébánia épületének keleti falába illesztett sírkő igazolta a rómaiak ittlétét. A népvándorlás e vidéket az V.század második felében éri el, s ezzel végetért itt a rómaiak uralma.
A magyarság e vidéken való megjelenéséről, a honfoglalásról nincsenek konkrét történelmi ismereteink. (feltevések szerint Harka törzse élt a környéken.). Ezt bizonyítják a Farkas-tanya kavicsbányájából előkerült Árpád kori nyílhegyek, melyeket a soproni múzeum őriz.
A község négy dombra települt:
A Halom-domb a településtől délre található, a Lóránt-domb a községtől északra terül el, a Templom-domb, a község harmadik dombja központi részen fekszik, az Eresztén-domb a község negyedik dombja, a településtől nyugatra található.
Bővebb információt a településről a honlapunkon talál.

Kulcsszavak: adatszolgáltatás , falumúzeum , hivatali ügyintézés , infrastruktúra fejlesztése , jegyző , közigazgatás , közintézmény adminisztráció , közművesítés , közszolgáltatás , önkormányzat , településfejlesztés , településvezetés

Fertőszéplak Polgármesteri Hivatala fotók