Automatikus bejelentkezés
belépés

Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola

Szentes
6600 Kossuth u. 45.

fax: 63/562-266
e-mail: barthaszki@szentes.hu
telefon: 63/562-265

Weboldal: http://www.szentesinfo.hu/bartha

Cégleírás:
Az intézmény története Bartha János és neje, Tóth Krisztina 1890-es végrendeletével kezdődött. Ebben az örökhagyók az összes fábiánsebestyéni ingatlanukat a Szentes város által létrehozandó gazdasági iskola felállítására örökös alapítványként adományozták többek között azzal a kikötéssel, hogy ezen alapítvány örökre Bartha János nevét viselje.

Az alapítványtevő Bartha János még 1890-ben elhunyt. Felesége 1900-ban bekövetkezett halála után az alapítvány felszabadult az özvegyi haszonélvezeti jog megkötöttsége alól. A városi képviselőtestület több ízben is (1924, 1925, 1927.) napirendre tűzte a mezőgazdasági iskola létesítésének ügyét, mígnem a minisztérium és a város közötti tárgyalások 1938-39-ben végre eredménnyel jártak. A M. Kir. Földművelésügyi Minisztérium anyagi támogatásával, a Bartha János alapítványkezelése során képződött tőkével és Szentes városának anyagi hozzájárulásával megépülhetett az akkori Csendőrlaktanya szomszédságában Kerekes András építészmérnök tervei szerint a gazdasági iskola.
A magyar népi építészet motívumait magán viselő, két szintes középületet 65 növendékre tervezték két évfolyammal, az internátus pedig 48 növendékre volt számítva. Az intézmény 1940. november 18-án ünnepélyes keretek között megnyitotta kapuit.
Az 1945-ös földreform következtében jött létre a földjükön gazdálkodó kis- és középbirtokosok, és az újonnan földhöz jutott szegényparasztok és uradalmi cselédek gyermekei részére az alapvető mezőgazdasági ismeretek elsajátítása érdekében.
1949-50-ben az iskola mezőgazdasági gimnáziumként működött. A mezőgazdasági technikumi átszervezés fő célja a mezőgazdasági nagyüzemek részére közvetlen termésirányító középkáderek képzése volt. Növénytermesztési, állattenyésztési és gyapottermesztési szakok oktatása folyt. A három éves képzés végén a tanulók sikeres vizsgatétel esetén mezőgazdasági technikusi oklevelet kaptak.
Ez az iskolatípus a termelőszövetkezeteknek brigádvezetőket képezett ki. A képzés 1956-tól két éves volt, a szakmai főtárgyak a növénytermesztés és az állattenyésztés voltak. Az 1960-as évek elején levelező tagozat is működött.
Az elméletigényesebb szakmákban a szakmunkásképző iskola mellett a szakközépiskolai képzés is lehetővé vált. 1988-tól beindult az általános kertész szakközépiskolai képzés is.
1996-tól újra indul a baromfihús-feldolgozóképzés, de már nem kihelyezett tagozatként.
Bővebb információért kérem kattintson a weblapcímünkre!

Kulcsszavak: aranykalászos gazda képzés , baromfifeldolgozó-ipari szakmunkás , dísznövénykertész képzés , ezüstkalászos gazda képzés , feltételes növényvédő szer vásárlására jogosító bizonyítvány , iskola , kertépítő- és fenntartó , kertész és növényvédelmi technikus , kertész képzés , környezetvédelmi technikus , mezőgazdasági vállalkozó képzés , oktatás , parképítő és fenntartó technikus , szakképzés , szakmunkásképzés , virágkötő-berendező képzés , zöld könyv

Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola fotók

Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola - Tudakozó.hu Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola - Tudakozó.hu Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola - Tudakozó.hu Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola - Tudakozó.hu Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola - Tudakozó.hu Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola - Tudakozó.hu Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola - Tudakozó.hu Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola - Tudakozó.hu